Oč mi běží

Oč mi běží?

Svoboda a demokracie nejsou samozřejmost. Budu podporovat rozvoj občanské společnosti, která je jejich zárukou. 

Veřejnoprávní média nastavují úroveň debaty. Česká televize a Český rozhlas musí zůstat svobodné a dále se zlepšovat.

Stejný metr pro všechny. Nezávislost soudů a policie nesmí být ohrožována a zákony se musí vymáhat.

Jsme Západ. Naše členství v EU a v NATO je to nejlepší, co nás od roku 1918 potkalo. Jsem pro ještě hlubší zapojení do společné obranné politiky Unie.

EU potřebuje reformu. Je nutné vyřešit společné finance, daňové předpisy i obrannou a imigrační politiku. Je v našem zájmu být u toho.

Ne každému se daří. Chci pomoci matkám samoživitelkám, lidem, kteří se dostali do dluhové pasti anebo žijí ve vyloučených lokalitách a lidem se zdravotním postižením. Zlepšení jejich situace je důležité pro nás všechny.

Naše zdravotnictví je tikající bombou. Musíme nejen vyřešit nedostatek sester a podpořit mladé lékaře, ale také proměnit zdravotnictví tak, aby dokázalo pečovat o stárnoucí populaci.

Kvalitní vzdělání je národní bohatství. Potřebujeme občany, kteří umí komunikovat, argumentovat a kriticky myslet. K tomu děti vychovají jen učitelé, kteří to sami umí. Je třeba je podpořit a proměnit naše školství.

Vedro a sucho škodí lidem i krajině. Je třeba se připravit na důsledky změny klimatu a realizovat plány, které zajistí dostatek vody pro další desetiletí.

Je třeba usilovat o konec trafik pro politiky. Státní firmy mají v dozorčích radách kontrolovat kvalifikovaní odborníci, ne politici bez kompetencí, kteří si místo vyhandlují.