Monolog váš svět zmenšuje. Dialog ho zvětšuje.

Vážení a milí spoluobčané,

čím dál více vnímám fakt, že politika se pro řadu lidí stává vzdálenou a neuchopitelnou. Politiky nikdy nikdo neviděl a nemluvil s nimi. Jejich vyjádření v televizi jsou předem naučené monology a sociální sítě jim spravují agentury. Jak si pak máme udržet víru, že společně můžeme naši zemi vést k lepším zítřkům, když žádné “společně” neexistuje.

Pro mě je diskuze velmi důležitá. Staví mosty mezi názorovými póly a spojuje společnost. Pokud to jen trochu jde, přijímám všechna pozvání do diskuzí a vždy se s každým rád potkám a popovídám. Nechci sedět pouze za zdmi Senátu. Senátorskou práci vnímám jako společenskou aktivitu a osvětovou činnost. Proto je i má předvolební kampaň založena především na setkávání tváří v tvář, ne na neosobních billboardech s prázdnými výroky.

O tom, kam by měla naše země směřovat, jsme si společně povídali během setkání “S Markem na pivo”. Chtěl bych poděkovat každému, kdo si našel chvilku a přišel, aby se aktivně zapojil do diskuze. Sdíleli jsme mnoho zajímavých příběhů a informací. Vážím si toho.

Jak už jsem řekl, neosobní billboardy nejsou pro mě. Nechci být jen klukem z plakátu. Chci být ve své kampani „živý kluk“, kterého můžete potkat, zastavit, promluvit s ním a alespoň trochu ho poznat. Proto každý všední den projíždím Prahou na červeném skútru. Nebojte se a zastavte mě. Rád Vás poznám a popovídám si.

Mimochodem, na Instagramu jsem v rámci jízdy na skútru spustil soutěž. Vyfoťte mě nebo natočte a označte #marekfrci. 14. 10. 2018 vybereme s týmem nejlepší fotku nebo video a autora pozvu na večeři, na které probereme vše, co Vás zajímá a jak můžeme vést naši zemi správným směrem.

Jak řekl Reinhard K. Sprenger Monolog váš svět zmenšuje. Dialog ho zvětšuje.” Proto, dostanu-li Vaši důvěru, zřídím ve volebním obvodě nejen senátorskou kancelář, ale chci založit i centrum pro občanskou politiku a rozvoj občanské společnosti. Cílem je vytvořit prostor i příležitost pro debatu a nalézání řešení současných společensko-politických otázek.

Říká se o mně, že jsem aktivista, ale já to slovo nemám moc rád. Zní to jako nadávka. Spíše bych řekl, že jsem aktivní občan, kterému není jedno, co se děje. Vždy jsem se snažil a stále snažím upozorňovat na řadu problémů kolem nás.

Pokud i Vám není jedno, co se v naší zemi děje, přijďte k volbám. Buďte aktivní. Jedině tak to můžeme společně změnit.

Napsat komentář